Stop dla Instagramowych botów!

Udostępnij na Facebooku

Stop dla instagramowych botów!

Tak właśnie brzmi tytuł akcji, którą będziemy popularyzować w najbliższym czasie na naszej stronie Internetowej, naszym profilu Instagram oraz na naszym Facebooku.

  1. Dlaczego tworzymy taką akcje?

Ponieważ jesteśmy zwyczajnie sfrustrowani tym co się dzieje w komentarzach pod instagramowymi postami i mamy tego stanowczo dość! Możecie powiedzieć, że jest taka opcja jak blokowanie czy ograniczenie możliwości komentarzy, ale kurczę – czasami staje się to na tyle uciążliwe, że po prostu nie wystarcza i aż chcę się zrobić coś więcej… i dzisiaj nastał taki dzień. Ile to razy miałeś lub miałaś taką sytuacje pod swoim świeżo dodanym postem z idealnie dobranymi hashtagi gdzie jakiś „bot” pod tym zdjęciem zabłysnął całkowicie nietrafnym i niezwiązanym z samym zdjęciem komentarzem? Mamy niemalże pewność, że taka sytuacja powtórzyła się u Ciebie niejeden raz.

  1. Jaki jest cel tej akcji?

Celem naszej akcji jest przede wszystkim szerzenie świadomości tego jak w obecnych czasach niektóre profile czy firmy podchodzą do swojej kampanii marketingowej w mediach społecznościowych. Zamiast nawiązywać relacje ze swoimi potencjalnymi odbiorcami – zasypują ich źle dobranymi komentarzami. Jest to wkurzające i irytujące. Liczymy na to, że dzięki temu artykułowi chociaż mały procent się obudzi o otrzeźwieje. Wiemy, że samy nie możemy zbyt wiele zdziałać, dlatego bardzo, ale to bardzo przyda nam się Twoja pomoc. Zachęcamy Cię do tego, abyś przekazywał ten artykuł dalej – do swoich odbiorców czy znajomych.

  1. Jakie typy botów są dla nas najbardziej denerwujące?

W ostatnim czasie szczególnie jeden typ botów podpadł nam najbardziej. A jaki? To są te boty, których głównym celem profilu jest zagwarantowanie Ci wzrostu liczby Twoich obserwujących. A w jaki sposób – pewnie nie raz zadawałeś sobie pytanie jak taka „pseudo-firma” może to osiągnąć? Dokładnie w taki sposób w jaki to robią dla siebie – czyli wrzucają Twój profil w jakąś aplikacje, w której mają wykupiony dostęp, konfigurują cały proces „targetowania” i już – gotowe. Teraz i Twój profil może rozpocząć spam w Internecie prowadząc do tego, że co raz większy procent konwersacji pod postami będą stanowić zautomatyzowane boty. Taka wizja wydaje się być straszna i w trosce o nas samych lepiej byłoby coś zrobić, aby temu zapobiec. Własnoręczne prowadzenie profilu zawsze będzie lepsze od zlecenia tego firmie, która w całości automatyzuje działalność na profilach swoich Klientów. Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że istnieją też firmy, które w rzetelny sposób podchodzą do realizacji swoich usług i faktycznie się do tego przykładają. Stanowią one natomiast mały procent z wszystkich, które próbują zrobić biznes na takiej usłudze.

  1. Kogo zapraszamy do wzięcia udziału w akcji?

Każdego! Zarówno tych, którzy są zniesmaczeni taką sytuacją jak i tych, którzy choćby w części się zgadzają i utożsamiają z akcją o tytułowej nazwie pt. „stop dla instagramowych botów”. Nie ważne kim jesteś i co robisz oraz czy w przeszłości zdarzyło Ci się spróbować skorzystać z takich aplikacji. Ważne, że jesteś świadomy i chcesz coś zmienić. A kiedy jest najlepszy moment na zmianę? Wszyscy wiemy, że jest to dzisiaj, a najlepiej w tej właśnie chwili. Nie jutro, nie w poniedziałek – tak to nie działa.

  1. Jak możesz pomóc w tej akcji?

Chcemy wspólnie stworzyć czarną listę profili, które spełniają znamiona, które już sobie omówiliśmy we wcześniejszych akapitach tego artykułu. I właśnie dlatego – jeżeli znajdziesz się w sytuacji, gdy jakiś bot totalnie nietrafnie skomentuje Ci Twój post to zrób zrzut ekranu takiego komentarza i prześlij nam link do Twojego zdjęcia na naszą pocztę polskiesylwetki@gmail.com – a my zajmiemy się przygotowaniem takiej listy. Chcemy, aby taka lista była jak najlepsza, dlatego musisz być pewny tego kogo zgłaszasz. Jak już otrzymamy kilka zgłoszeń – stworzymy listę, która będzie dostępna dla każdego i łatwo będzie można ją rozpowszechniać dalej. Liczymy na to, że dojdzie do sytuacji gdy jakiś bot otworzy tą listę i zobaczymy tam siebie ? Być może właśnie wtedy taka osoba „coś zrozumie” i zaprzestanie propagowaniu spamu w sieci.

  1. Co jeszcze możesz zrobić?

Udostępnij ten post na swoim Instagramie, facebooku lub prześlij go swoim znajomym. Każda reakcja z Twojej strony może pomóc tej akcji uzyskać zamierzony efekt. Równie dobrze możesz przesłać ten artykuł spamującemu botowi, który Cię irytuje. Niech go zobaczy, a być może zrezygnuje ze swoich działań lub przynajmniej je trochę poprawi…

  1. Słowem końcowym…

Jeżeli doczytałeś do końca tego artykułu to bardzo Ci dziękujemy za poświęcony czas i ciekawość dotyczącą poznania rozpoczętej przez nas akcji. Wszystko już wiesz o co chodzi i co możesz zrobić, także następny krok należy do Ciebie.

Udostępnij na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *